0 - 0,00 

Jak spakować dziecko na wakacyjny wyjazd? Praktyczne porady.

Wakacyjny wyjazd dziecka to nie tylko radość i wypoczynek. To również konieczność wyboru właściwej odzieży, która powinna zostać dopasowana do wieku dziecka, jego płci, ale też i specyfiki danej wyprawy. Jak zatem spakować dziecko na wakacje, by miało ono dostęp do wygodnej i funkcjonalnej odzieży? Na co zwrócić uwagę podczas doboru ubrań biorąc pod uwagę długość planowanego wyjazdu, miejsce oraz zmienność pogody jaka występuje w danym regionie.

Ubrania dla dzieci na każdą okazję

Pakując rzeczy dziecka warto zwrócić uwagę na jedną, istotną prawidłowość. Otóż będzie ono spędzało czas raczej „w terenie”, czyli na plaży lub w lesie. To oznacza konieczność zapakowania przede wszystkim lekkiej odzieży, która – uwaga – nie zawsze musi być pierwszej młodości. Na wakacyjne wojaże warto zabrać nie tylko ładną, wręcz odświętną odzież (w końcu wypady na miasto też się zdarzą), ale też tą bardziej funkcjonalną i okazyjną. Trzeba być przygotowanym na to, że część tych ubrań zwyczajnie ulegnie zniszczeniu lub zagubieniu, a to oznacza, że ich wartość nie powinna być zbyt duża. Ogrodniczki dla dziewczynki to świetny przykład właściwego doboru odzieży. Z punktu widzenia chłopca doskonałym rozwiązaniem będą dłuższe lub krótsze spodenki. Jako uzupełnienie to oczywiście różnego rodzaju T-shirty i bluzki. Ale o tym później…

Chłód i deszcz – co wtedy? Odzież dla dziecka na każdą pogodę.

Niezależnie od pory roku, zawsze trzeba liczyć się z koniecznością nagłego pogorszenia pogody. Wiedzą o tym turyści górscy, którzy nieprzypadkowo ubierają się na popularną „cebulkę”. Dziecko wyjeżdżające na wakacje powinno mieć dostęp do ubrań, które ochronią je przed deszczem i wiatrem. Bluza z kapturem to klasyk, który sprawdzi się w trakcie silnych podmuchów chłodniejszego wiatru. Bluza rozpinana będzie strzałem w dziesiątkę, gdyż sprawia najmniej problemów w przypadku kiedy zrobi się cieplej i trzeba zrzucić z siebie jedną z warstw ubioru aby uniknąć przegrzania.  Obowiązkowo trzeba też postawić na kurtkę przeciwdeszczową. Dodatkowo można zaopatrzyć dziecko w lekki, nylonowy i jednorazowy płaszcz przeciwdeszczowy. Świetnym pomysłem jest też polar, który w ostatnich latach święci prawdziwe tryumfy.

Bielizna to podstawa

W dziecięcej, wakacyjnej torbie – co oczywiste – musi się znaleźć również i bielizna. Liczba jej sztuk musi być minimalnie taka sama jak liczba dni, na które dziecko wyjeżdża w wakacyjną podróż. Zaleca się nawet, aby było jej więcej, gdyż każdy rodzic wie, że dziecku może być w każdej chwili potrzebny dodatkowy komplet. Jeśli dziecko jest starsze, może ono samo uprać swoją odzież osobistą. Trzeba jednak pamiętać, że nie na każdym wyjeździe jest taka możliwość, gdyż dużo zależy tu od miejsca w które się wyjeżdża. Inaczej kwestia ta będzie wyglądać w dużym, czterogwiazdkowym hotelu, a inaczej w trudnodostępnym schronisku.

Spodnie na lato dla chłopców i dziewczynek

Przed wyjazdem dziecko należy dokładnie poinstruować, kiedy powinno ono nosić długie, a kiedy krótkie spodenki. Kwestią zasadniczą jest jego bezpieczeństwo. Krótkie spodenki dla chłopca czy szorty dla dziewczynki dziewczynki są właściwe w trakcie wyjść na plażę lub miasto. Jeśli jednak dziecko ma spędzać dużo czasu w lesie, warto zaopatrzyć się w dłuższą odzież, która skutecznie ochroni nogi przed m.in. kleszczami.

Wakacje to wyjątkowy czas, który dzieciom zawsze kojarzył się z radością i relaksem. Przyjemność ta będzie jeszcze większa, jeśli dziecko będzie miało dostęp do odpowiedniej odzieży.